Kontaktpersoner i landet

Du som är efterlevande är varmt välkommen att kontakta någon av våra kontaktpersoner som finns över hela landet.

NORD – Västerbottens län och Norrbottens län

Ingrid Ögren, Skellefteå. Tel: 070-555 52 39. E-post: ingrid.ogren@spes.se

Ivan Nordmark, Kalix. Tel: 0923-132 78. E-post: ivan.nordmark@telia.com

Stina Berglund, Arvidsjaur. Tel: 070-582 39 97. E-post: ztinaberglund@hotmail.com

Ewa Åström, Rosvik. Tel: 0911-20 62 36.

Sara Niska, Luleå. Tel: 070 648 19 76. E-post: sara.niska@spes.se

 

MITT – Västernorrlands län och Jämtlands län

Karen Axelsson Damiani, Östersund. Tel: 073-055 29 40. E-post: karen.axelsson.damiani@gmail.com

Barbro Björkman – Lindahl, Hammerdal. Tel: 0730-58 96 47. E-post: hedwig@telia.com

Liselotte Ölmerud, Nyland. Tel: 070-398 17 62. E-post: liselotte.olmerud@spes.se

Maria Wiberg, Sandöverken. Tel: 070-304 39 25. E-post: 061330062@telia.com

 

ÖREBRO – VÄRMLAND – Värmlands län och Örebro län

Lena Andersson Englund, Ramsberg. Tel: 0581-66 03 18. E-post: krutislena@kramnet.se

Monica Engström, Västra Ämtevik. Tel: 0565- 511 55. E-post: monica.engstrom@liv.se

Annelie Edvardsson, Sunne. Tel: 0702-65 10 86. E-post: annelie.edvardsson@spray.se

Monica Winnberg Buhr, Degerfors. Tel: 0760-26 44 72. E-post: Monica.winnberg.buhr@gmail.com

Marie Thorstensson, Örebro.  Tel: 076 761 09 57. E-post: marie.th.mt@gmail.com

 

VÄST – Västra Götalands län och Hallands län

Gerd Bancks, Fengersfors. Tel: 0532 – 710 97. E-post: gerd.bancks@gmail.com

Margareta Johansson, Varberg. Tel: 0340-67 43 08 eller 070 – 377 05 86. E-post: maggan.tors@telia.com

Thomas Lövgren, Göteborg. Tel: 070-573 34 79. E-post: tholov@gmail.com

Marcus Eriksson, Göteborg. Tel: 070-374 00 18. E-post: marcus.eriksson@spes.se

Nils Wikander, Göteborg.  Tel: 0730-471709. E-post: nilswikander@hotmail.com

 

GÄVLE-DALA, Dalarnas län och Gävleborgs län

Per och Ingrid Munkhammar, Ludvika. Tel: 0240-188 32. E-post: per.munkhammar@spes.se

Elisabeth Holm, Falun. Tel: 023-312 11 eller 0768 – 11 00 67. E-post: elisabeth.holm@svenskakyrkan.se

Anna Eriksson, Bollnäs. Tel: 073-589 89 89. E-post: rodluvan66@hotmail.com

Britt-Marie Barmé, Borlänge. Tel: 0243-22 01 98. E-post: britt-marie@spesidalarna.se

Tommy Hebert, Borlänge. Tel: 0243-22 01 98, 070-524 92 52. E-post: tommy@spesidalarna.se

 

ÖST – Stockholms län, Uppsala län, Gotlands län och Västmanlands län

Pirjo Stråte, Trångsund. Tel: 070-499 93 17. E-post: pirjo.strate@spes.se

Karin Johansson, Vallentuna. Tel: 08-512 40 396 eller 0730-58 79 36. E-post: karin.johansson@spes.se

Lillebeth Katz, Stockholm. Tel: 073-141 19 14. E-post: lillebeth_katz@hotmail.com

Ulla Särne, Nacka. Tel: 08-715 05 11 eller 070 – 486 96 84. E-post: ulla.s.p@telia.com

Inger Strideberg, Stockholm. Tel: 070-819 53 85. E-post: ingerstrideberg@hotmail.com

Elisabeth Lindström, Gimo. Tel: 073-326 12 34. E-post: elisabeth.lindstrom@spes.se

Anki Leandersson, Köping. Tel: 070-402 40 19. E-post: ankis_hotmail@hotmail.com

Helena Broberg, Bandhagen. Tel: 070 – 093 83 66. E-post: broskan@gmail.com

Gunilla Wahlén, Sollentuna. Tel: 070-343 96 34. E-post: gunilla.wahlen@spes.se

Elisabeth Nyberg, Visby. Tel: 0722-759909 E-post: elisabeth.nyberg@spes.se

Ann Sporrstedt, Tumba. Tel: 070-943 17 66. E-post: ann.sporrstedt@hotmail.com

Eva Wedberg, Tumba. Tel: 070-3954819. E-post: eva.wedberg51@gmail.com

Berit Brickner, Enköping. Tel: 0171-44 44 90. E-post: berit.brickner@gmail.com

Kajsa Nordquist, Uppsala. Tel: 070-277 70 44. E-post: kaisa.nordquist@yahoo.com

Frida Runhagen, Uppsala. Ungdomssektionen. Tel: 076-824 39 66. E-post: frida.runhagen@spes.se

Karl Bengtsson Bernander, Uppsala. Ungdomssektionen. Tel: 070-793 98 48. E-post: karl.bernander@spes.se

 

SYDOST – Södermanlands län och Östergötlands län

Mariann Åström, Motala. Tel: 0141-22 23 53 eller 073-654 31 31. E-post: mariann.astrom@lemunda.se

Marie Johansson, Tystberga. Tel: 0733-26 05 99. E-post. mj56@live.se

Inger Händestam, Norrköping. Tel: 0733-90 14 26. E-post: inger.handestam@spes.se

Kerstin Gullstrand Hermelin, Björkvik. Tel: 070-377 40 00. E-post: kerstin@erme.se

Björn Andersson, Norrköping. Tel: 073-854 59 55. E-post: bjornsover@hotmail.se

 

SMÅLAND – Jönköpings län, Kronobergs län och Kalmar län

Tuula Kuukasjärvi, Gislaved. Tel: 073-044 91 57. E-post: tuula.kuukasjarvi@gmail.com

Isabella Florin, Taberg. Tel: 0736-38 33 79. E-post: isabella.florin@spes.se

Sven-Erik Svensson, Holsbybrunn. Tel: 070 – 265 03 21. E-post: sesab13@gmail.com

Birgitta Svensson, Holsbybrunn. Tel: 076-322 23 36. E-post: sesab13@gmail.com

Ann-Britt Sturman, Nissafors. Tel: 0370-33 63 06. E-post: terence@sturman.se

Elisabeth Brengesjö, Mullsjö. Tel 0392-210 90. Mobil: 073-3729806. E-post: elisabeth@brengesjo.se

Ann-Marie Arvidsson, Borgholm. Tel: 0485-776 12

Maria Pedersen, Kalmar. E-post: maria.pedersen@monsteras.se

Monica Jonsson, Västervik. Tel: 070-255 39 13. E-post: monicajonsson2010@hotmail.com

Magnus Mjörnman, Växjö. Tel: 070-430 26 16. E-post: magnus.mjornman@spes.se

Stina Axbom, Växjö. Tel: 070-673 13 17. E-post: stina.axbom@spes.se

 

SYD – Skåne län och Blekinge län

Gun-Marie Malmberg, Hörby. Tel: 0734-30 99 08. E-post: marie.malmberg@spes.se

Nisse Malmberg, Hörby. Tel: 0415-502 18, 0709-49 73 38. E-post: marie.malmberg@spes.se

Mikaela Feher, Malmö. Tel: 070-447 45 37. E-post: mikaela.feher@spes.se

Eva Pyykkö, Häljarp. E-post: eva_pyy@hotmail.com

Ilpo Okkola, Sölvesborg. Tel: 0456-601 72 eller 0760- 61 60 71. E-post: ilponett@hotmail.com

Annika Olofsson Dimmer, Helsingborg. Tel: 0721-52 88 58. E-post: SPEShbg@outlook.com

Emelia Gréf, Helsingborg. Tel: 070 – 016 72 12.

Marianne Nilsson, Höllviken. Tel: 040-45 01 57, 0709-32 08 99. E-post: marianne.e.nilsson@telia.com